By on 2023-03-14

Nordic Aviation Group annab teada 2022. aasta kasumi kasvust

Nordic Aviation Group teavitab oma müügitulu 51% kasvust 90.6 miljoni euroni. Lennufirma äsjaavaldatud 2022. aasta esialgsete konsolideeritud majandustulemuste aruande kohaselt oli lennufirma puhaskasum 1.51 miljoni eurot. Ettevõte suurendas eelmisel aastal lennukiparki kahe lennuki võrra ning võttis kasutusele oma esimese Airbus A320 lennuki, millega pakutakse lennuteenust teistele lennufirmadele. Nordic Aviation Group  opereerib lende kahe lennufirma Xfly ja Nordica brändi all.

Eelmisel aastal õnnestus sõlmida ka kaks uut lepingut. Lisaks alustas grupi ATR72-600 lennumasin lendamisega TAP Air Portugal / Portugalia heaks Portugalis, millele käesoleval aastal lisandub teinegi. Kolm Airbus A320neo lennukit hakkavad opereerima lende Saksamaal start-up lennufirma MARABU jaoks. Lisaks lennuteenuse pakkumisele, toetab lennundusgrupp Marabud edaspidi ka erinevate tugi- ja operatiivteenustega 23. veebruaril sõlmitud koostöölepingu alusel.

Kasvust tingituna tegeleb lennundusgrupp pidevalt lennundustöötajate värbamisega kõikidesse oma Euroopa baasidesse.

“Vaatamata kasvavatele väljakutsetele maailma majanduskeskkonnas ja Ukraina sõjale, mis mõjutavad kogu lennundussektorit laiemalt, saavutasime 2022. aastal head finantstulemused. Oleme samal ajal tegelenud intensiivselt inimeste värbamisega toetamaks grupi kasvuplaane ja muutnud edukalt ka Nordica ärimudelit, mis võimaldab pakkuda teistele lennufirmadele lennuteenust A320 tüüpi lennukiga. Eelmisel aastal tuli meil teostada ka kaks planeerimata kulukat mootori remonditööd, mis kombineerituna inflatsiooni survega on mõjutanud grupi kasumlikkust. Me oleme otsinud nutikaid lahendusi kulude kokkuhoiuks ning jätkame äriarenduse ja tulude suurendamise strateegiaga, luues uusi kontakte ja sõlmides pikaajalisi koostöölepinguid uute klientidega,” kommenteerib grupi finantsjuht Eteri Harring lennufirma finantstulemusi ja tulevikuperspektiivi.

“Sel aastal oleme me sõlminud juba kaks uut koostöölepingut. Me oleme kokku leppinud koostöö raamistiku Marabuga, sõlmides ka tugiteenuste pakkumise lepingu, ning lisaks lepingu Cyprus Airways’ga järgnevaks suveperioodiks. Meie konkurentsieeliseks on meie inimesed ning Eesti lennunduse pikk ajalugu. Me oleme olnud edukad rahvusvaheliste lennundustalentide värbamisel oma lennufirmadesse, nii meie peakontorisse Tallinnas kui opereerivatesse baasidesse Euroopas. Selle tulemusena töötab meil täna üle 30 erineva rahvuse. Lennundusringkondades nähakse ette sektori taastumist juba järgmise paari aasta jooksul,” kommenteerib ettevõtte tegevjuht Jan Palmer ning lisab, et näeb koostöövõimalusi teiste lennufirmadega ka tulevikus.

Nordic Aviation Group, mis kuulub 100% Eesti riigile, opereerib kahe tuntud brändi, Xfly ja Nordica ning pakub lennuteenust teistele lennufirmadele. Lennundusgrupp opereerib lende oma peakontorist Tallinnas ja Vilniuse, Stockholmi, Aarhusi, Kopenhaageni, Turu, Lissaboni, Sofia ning kevadest ka Münheni ja Hamburgi baasidest. Lennundusgrupi klientideks on suured Euroopa lennufirmad nagu SAS, TAP, Marabu. Nii Xfly kui Nordica värbavad aktiivselt juurde uusi lennundustalente, et täita üle 200 vaba töökoha, mis on Grupi kasvuks vajalik. Lennundusgrupi tänane lennukipark koosneb 17 ATR72-600, CRJ900 ja Airbus A320 tüüpi lennukist ja käesoleva aasta teises kvartalis suurendatakse seda 22 lennukini.