By liina.lelmi on 2023-07-31

Xfly juht Jan Palmer lahkub ametist

(27.06.2023)

Nordic Aviation Group AS (NAG) juht Jan Palmer teavitas ettevõtte nõukogu oma otsusest teatepulk selle aasta lõpuks uuele juhile üle anda.

Pea 45 aastat erinevaid lennufirmasid juhtinud ja sellest rohkem kui kümme aastat Eesti lennundusse panustanud Palmer on ehitanud üles tänaseks tugevad, rahvusvaheliselt edukad lennuettevõtted Nordica ja Xfly.

Aastal 2018 kutsuti Palmer juhtima Nordica tütarettevõtet Xfly, mille ülesandeks oli pakkuda lennuteenuseid nii emafirmale, kui ka teistele lennufirmadele. Palmeri sihikindlal juhtimisel kasvas lennuettevõte kiiresti, ning on tänaseks suurte Euroopa lennufirmade seas üks tuntumaid brände lendude opereerimise niššis, missiooniga maandada suurte lennufirmade riske ja paindlikkust tagada.

«Mul on olnud au olla enam kui kümme aastat osa Eesti lennunduse arengust. See on olnud äärmiselt huvitav ja ka väljakutsete rohke aeg, kus ükski päev ei sarnane teisele. Nordic Aviation Group AS, mis tegutseb lennundusturul Xfly ja Nordica kaubamärkide all, on tänaseks kasvanud jätkusuutlikuks ettevõteteks. Me oleme üks suurimatest allhanketeenuseid pakkuvatest lennuettevõtest Euroopas ja ma usun, et just siis, mil kõik on hästi, on õige hetk teatepulk üle anda ehk uue generatsiooni juhile. Äsja sõlmitud pikaajalised lepingud tagavad lennufirmale head arenguvõimalused järgnevateks aastateks,» teatas Palmer.

«Soovin nõukogu nimel tänada Jani tema aastatepikkuse pühendumise ja kindla juhtiva käe eest viimase kümne aasta jooksul selle tööstusharu vägagi turbulentsetel aegadel. Loodame omalt poolt, et Jan saab oma kogemuste ja teadmistega panustada kontserni edusse ka edaspidi,» tänas Nordic Aviation Group’i nõugkogu esimees David O’Brock pikaaegset juhti Jan Palmeri pühendunud töö eest.

Jan Palmer aitab aasta lõpuks ette valmistada ettevõtte üleandmist ja nõustab nõukogu uue juhi otsingutel.